Brinkmann – światowy lider wśród producentów pomp do betonu

brinkmann

Powstała w 1967 roku niemiecka firma Brinkmann, zajmuje się produkcją maszyn budowlanych. W roku 2012 Brinkmann zintegrował się z inną niemiecką firmą produkującą maszyny budowlane – Putzmeister. Zachował jednak niezależność i jest specjalistą w segmencie produkcji urządzeń do wylewek. Swoją siedzibę Brinkmann, tak jak Putzmeister, ma w Aichtal niedaleko Stuttgartu.

Pierwszym „dzieckiem” firmy była pompa do betonu Estrich Boy. Obecnie są to najpopularniejsze pompy na świecie. Dzisiaj, poza stacjonarnymi pompami do betonu, Brinkmann produkuje także pompy ślimakowe, mobilne systemy TransMix do produkcji jastrychu oraz zacieraczki do betonu.

Produkowane przez firmę urządzenia można podzielić na dwa segmenty. Pierwszy z nich obejmuje urządzenia do wylewek samopoziomujących, drugi z kolei do wylewek cementowych.
Wylewki samopoziomujące często są wykonywane na podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Do wykonywania wylewek samopoziomujących wykorzystuje się pompę Estrich Boy FHS 200/3. Pompa ta może być bezpośrednio połączona z betoniarką. Ponadto do wytwarzania wylewki samopoziomującej wykorzystuje się pojazd TransMix 3200. Dzięki niemu znacznie zmniejsza się koszty personelu oraz materiałów.

Do wykonywania wylewek cementowych wykorzystuje się pompę Estrich Boy 450, która występuje w kilku odmianach oraz z różnymi silnikami, spalinowymi oraz elektrycznymi. Do pompowania wylewek cementowych używane są również pompy Estrich Boy 550, które także występują w kilku odmianach. Ponadto, podobnie jak w przypadku wylewek samopoziomujących, do wytwarzania wylewki cementowej wykorzystuje się pojazd TransMix 5500.

Dodaj komentarz