Ściany szklane Warszawa to najnowszy krzyk mody

Wydawać by się mogło, że architekci wymyślili już wszystko, a przynajmniej jeśli chodzi o bryły i ściany budynków. Nic bardziej mylnego, ostatnim krzykiem mody są szklane ściany, wykorzystywane nie tylko w biurach, ale również prywatnych domach.

Ściany ze szkła mają wiele zalet

Okazuje się, że mogą być wykorzystywane w bardzo różny sposób. Dlaczego w ogóle architekci decydują się na ściany szklane Warszawa, które kojarzą się z nietrwałym materiałem? Przede wszystkim dlatego, że daje nam to wrażenie większej przestrzeni, co więcej pozwala maksymalnie doświetlić pomieszczenia. W tym drugim przypadku jest to również rozwiązanie oszczędne, ponieważ nie doświetlając sztucznie pokoju, możemy zaoszczędzić na energii elektrycznej. Dodajmy, że nawet najmniejsze pomieszczenia, gdy mają ściany wykonane ze szkła, optycznie wydają się większe. Kolejnym ważnym czynnikiem jest mniejsza przepuszczalność dźwięku, dzięki czemu dzieląc duże pomieszczenie w biurowcu na mniejsze pokoje ze szklanymi ścianami, tworzymy naszym pracownikom komfort pracy bez zgiełku wielu rozmawiających osób, a przy tym pozostają oni w kontakcie wzrokowym.

Dla kogo nowoczesne rozwiązania?

Oczywiście najczęściej po ściany szklane Warszawa sięgają architekci projektujący biurowce i budynki użyteczności publicznej, jednak już ta moda przenika również do domów i mieszkań indywidualnych odbiorów. Wszystko dlatego, że szklane ściany bardzo dobrze prezentują się m.in. w kuchni, tym bardziej przy wszechobecnych aneksach kuchennych. Hartowane szkło lub szkło klejone warstwowo jest bezpieczne dla użytkowników. Co więcej, producenci ścian mogą po odpowiedniej obróbce, czyli piaskowaniu, umieścić na niej dowolne napisy czy rysunki. Nierzadko osoby, które przekonały się do ścian szklanych robią takie same balustrady, drzwi, bariery czy nawet meble. Szklane szafy coraz bardziej wkradają się do łask wymagających klientów. Tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni zamawiającego, szkło można bowiem dowolnie przycinać i dostosowywać do naszych potrzeb i wizji. Do tego szeroka paleta okuć, daje nam możliwość stworzenia niepowtarzalnego wnętrza, właśnie z wykorzystaniem tego materiału.

Dodaj komentarz