Odtłuszczanie powierzchni – jakich preparatów używać w sektorze przemysłowym i spożywczym?

Odtłuszczanie powierzchni w sektorze przemysłowym i spożywczym wymaga nie tylko posiadania odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu, ale także właściwie do niego dobranych preparatów – http://sauberlab.pl/odtluszczanie-powierzchni/. Nie ulega wątpliwości, że utrzymywanie czystości w tych branżach jest po prostu obowiązkiem i kwestią nadrzędną. Wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest na przykład olej czy wosk, pojawienie się tłustych plam jest nie do uniknięcia. Ich usuwanie to proces, który może być ułatwiony dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń i preparatów.

Odtłuszczanie powierzchni a specjalistyczny sprzęt

Odtłuszczanie powierzchni w sektorze przemysłowym i spożywczym byłoby bardzo utrudnione bez zaopatrzenia się zakładów w specjalistyczny sprzęt. Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o maszyny czyszczące oraz wszelkiego rodzaju myjki, włącznie z myjkami wysokociśnieniowymi. Taki sprzęt wymaga zastosowania preparatów, które posiadają określone właściwości (na przykład nie ulegają spienieniu). Czystość, która jest priorytetem w sektorze przemysłowym i spożywczym, tylko wtedy będzie możliwa do uzyskania, kiedy zostaną spełnione podstawowe warunki. Odtłuszczanie powierzchni to jeden z najważniejszych czynników, prowadzących do utrzymywania zakładów spożywczych w nienagannej czystości.

Odtłuszczanie powierzchni, czyli kilka słów na temat niezbędnych preparatów

Warto mocno podkreślić, że do specjalistycznego sprzętu, przeznaczonego do odtłuszczania powierzchni w sektorze gospodarczym i spożywczym mogą być stosowane wyłącznie preparaty najlepszej jakości, które charakteryzują się wysokimi standardami oraz odpowiednimi parametrami i właściwościami. Do najbardziej skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych środków czyszczących należy zaliczyć odtłuszczacze, które mogą być stosowane nie tylko w specjalistycznym sprzęcie, ale także wykorzystywane w wielu zakładach sektora spożywczego.

Odtłuszczanie powierzchni – jak działa Odtłuszczacz IN 23 NA-BU44?

Odtłuszczacz IN 23 NA-BU44 to jeden z najbardziej skutecznych preparatów, który może być stosowany zarówno w branży spożywczej, jak i w sektorze przemysłowym. Zasada jego działania polega przede wszystkim na tym, że jest to środek, który wyróżnia się uniwersalnymi właściwościami. To dzięki nim może być stosowany zarówno w wysokociśnieniowych myjkach, jak i w maszynach czyszczących. Doskonale sprawdzi się poza tym w ręcznym odtłuszczaniu powierzchni.

Odtłuszczanie powierzchni za pomocą Odtłuszczacza IN 23 NA-BU44 jest efektywne, sprawne, precyzyjne i szybkie. Odtłuszczacz IN 23 NA-BU44 dzięki swoim unikatowym właściwościom może być z dużym powodzeniem stosowany w sektorze spożywczym i przemysłowym. W odniesieniu do branży spożywczej odtłuszczanie powierzchni za pomocą Odtłuszczacza IN 23 NA-BU44 można przeprowadzać, w takich zakładach jak mleczarnie, ubojnie, masarnie czy różnego rodzaju stołówki. Odtłuszczacz IN 23 NA-BU44 idealnie poradzi sobie z usuwaniem tłustych plam z przepracowanych olejów, krwi, sadzy, białka lub wosku.

Odtłuszczanie powierzchni – GR 15 Extreme

W sektorze spożywczym i przemysłowym doskonałym preparatem, podobnie jak Odtłuszczacz IN 23 NA-BU44, będzie środek czyszczący GR 15 Extreme. Z uwagi na wysoką zawartość rozpuszczalników preparat skutecznie usuwa tłuste plamy, a co więcej, odtłuszczana powierzchnia jest zabezpieczana przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

KO 38 4clean Grundreiniger – odtłuszczanie powierzchni nigdy nie było tak proste

Preparat KO 38 4clean Grundreiniger nie powinien być stosowany do aluminium, świetnie natomiast radzi sobie z usuwaniem tłustych plam od oleju, sadzy czy smaru z linoleum i podłóg wykonanych z PCV. Jeżeli podłoże jest wrażliwe na działanie zasad, to preparat KO 38 4clean Grundreiniger doskonale nadaje się mycia takich podłóg. Posiada gęstą konsystencję i dlatego należy przed zastosowaniem rozcieńczyć go, co sprawi, że stanie się jeszcze bardziej wydajny i będzie wolniej się zużywał. Odtłuszczanie powierzchni może być prowadzone za pomocą maszyn czyszczących, ponieważ preparat się nie pieni.

Dodaj komentarz