Piękne i praktyczne, designerskie meble z najwyższej półki

designerskie meble

Można dom urządzać półśrodkami, można na to nie poświęcić wiele czasu i pozostawić całość właściwie niedokończoną, nie zaplanować dobrze prac i w trakcie dopiero dobierać poszczególne elementy. Jednak taka forma nigdy nie da efektu, o jaki nam chodzi. Czyli pięknego, a jednocześnie przytulnego domu.

Plan wystroju domu

Wystrój domu to nie jest coś, co zmienia się co chwilę. To coś, co najczęściej determinuje klimat naszego mieszkania na długie lata. Dlatego warto na samym początku podjąć trud zaplanowania i wykonania aranżacji wnętrz na najwyższym poziomie. W przeciwnym razie będziemy musieli wracać do tego problemu wielokrotnie, bardzo często i uzupełniać, naprawiać braki, na które pierwotnie nie zwróciliśmy uwagi. Koszt porządnego urządzenia domu za jednym razem może być wysoki, jednak jest to bardziej opłacalne, niż remont urządzany co chwilę, tylko dlatego, że znowu coś się zepsuło, bo było kupione na szybko, bez zastanowienia i po prostu było słabej jakości. Inwestycja w jakość zawsze się opłaca. Nie tracimy później czasu i pieniędzy na zmiany, chyba, że uznamy, że dany wystrój już nam nie odpowiada. Ale będzie to nasza decyzja, a nie zostaniemy zmuszeni do remontu przez to, że materiały, jakich użyliśmy wcześniej nie wytrzymały próby czasu.

Najnowsze trendy w wystroju mieszkań

Wiosna i lato to dwie pory roku, w których najwięcej ludzi decyduje się na remonty. To logiczne, ponieważ farba, tynk czy inne elementy szybko schną. Praca latem jest dużo łatwiejsza, niż zimą, prostsze jest nawet wynoszenie śmieci, których nigdy przy remoncie nie brakuje. Zimą trzeba się opatulać, latem po prostu wychodzi się z domu. Żeby modnie i ładnie urządzić swój dom trzeba najpierw poczytać, co radzą eksperci, można również skorzystać z lookbooków sklepów wnętrzarskich. Zawsze na początku roku wydają one katalogi, które mogą podpowiedzieć, w jakim kierunku pójść. Od koloru ścian aż po meble designerskie. W tym roku bardzo silnym trendem jest kolor zielony, ale nie ten intensywny, a taki mocno wyblakły, kolor natury. Oprócz tego również kolory matowe, błysk, jak na razie odszedł w zapomnienie: granat, pastele. Nadal pozostaje modne malowanie ścian w jednym pomieszczeniu na dwa kolory. Wygląda to bardzo efektownie. Dodatkowo coraz więcej osób decyduje się na naklejki naścienne i to już nie tylko te dla dzieci. Są one doskonałą ozdobą do wszystkich pomieszczeń, kwiaty, wzory geometryczne, czasem nawet widoki. To ozdoba bardzo ciekawa i praktyczna, ponieważ łatwo ją zmienić na nową, a jednocześnie, jeśli chcemy może się utrzymać naprawdę długo.

Od ogółu do szczegółu

Właśnie w taki sposób lepiej jest planować wszelkie zmiany wystroju. Wychodząc od ogółu, czyli stylu, w jakim chcemy widzieć nasze pomieszczenie, czy tez całe mieszkanie do szczegółu, czyli takich rzeczy, jak designerskie meble, bibieloty, obrazki na ścianach. Obrazy są bardzo dobrym pomysłem, jednak jeszcze lepszym są zdjęcia. Dla nas to pamiątka, miłe wspomnienie, a dla osób odwiedzających nas zawsze pretekst do rozmowy oraz jednocześnie sposób na lepsze poznanie nas i naszych pasji, w zależności od tego, co przedstawiają fotografie. Ciężko określić, jakie elementy najbardziej wpływają na wystrój i klimat wnętrza. Czy te drobne, czy te duże. Na pewno jednak warto inwestować w jakość i w oryginalność. Dlatego też designerskie meble są doskonałym wyborem. Najpierw zaprojektowane, a potem wykonane z ogromną starannością, w limitowanych, mało licznych seriach, sprawiają, że mamy w domu coś, czego prawdopodobnie nie ma żaden nasz znajomy. Dodatkowo tak staranne wykonanie z materiałów najwyższej jakości gwarantuje nam długoletnie użytkowanie bez potrzeby naprawiania. Zawsze możemy przerobić meble w delikatny sposób, na przykład kupując nowe pokrowce na fotele, ale sama konstrukcja pozostaje nienaruszona.

Po remoncie odpoczynek

Mało kto lubi takie duże poważne remonty, ale po samym remoncie, gdy już możemy zasiąść w świeżo odmalowanym, urządzonym domu i przychodzi czas na zasłużony odpoczynek większość z nas odczuwa satysfakcję i radość z dobrze wykonanego zadania.

Dodaj komentarz