Plac zabaw budżet obywatelski – formalności to nie problem

plac zabaw

Chcesz, by na twoim osiedlu powstał plac zabaw z prawdziwego zdarzenia? Jeśli tak, postaw na budżet obywatelski, by wokół ciebie szybko powstawały potrzebne inwestycje. Jak to zrobić i jak skutecznie pozyskać środki?

Długa lista formalności…

Choć budżet obywatelski z roku na rok staje się coraz popularniejszy, to jednak wiąże się z wieloma formalnościami. Trzeba złożyć wniosek w urzędzie miasta lub gminy, a następnie dostarczyć kosztorys i wszelkie potrzebne załączniki. W dodatku, wniosek może zostać odrzucony ze względów formalnych. Wówczas czas potrzebny na to, by zgłosić do realizacji projekt w ramach plac zabaw budżet obywatelski może okazać się zmarnowanym. Na szczęście, są sposoby, by szybciej załatwić kwestie „papierkowe”. Można udać się do producenta placów zabaw, który chętnie udzieli nam wszelkiej pomocy. Jak to się dzieje? Sprawa jest prosta. Jeśli dostawca placu zabaw, przygotuje projekt, kosztorys, pomoże w wypełnieniu wniosku, który następnie zostanie oddany do realizacji, będzie jego wykonawcą. Co za tym idzie, uda mu się zarobić. A trzeba przyznać, że budowa placu zabaw to niemałe koszty. Stąd też firmy, które na co dzień zajmują się tego typu rzeczami, chętnie pomagają załatwić wszelkie formalności. Z tego właśnie powodu można się do nich udać, by poprosić o pomoc. Tym samym nie będzie trzeba załatwiać wszystkiego we własnym zakresie. Ma to jeszcze jedną zaletę firmy, które na co dzień realizują projekty typu plac zabaw budżet obywatelski mają w tym zakresie już spore doświadczenie. Bez większych problemów są w stanie przygotować potrzebny kosztorys, a także dostarczyć dokładnie takie dokumenty, jakie będą potrzebne. Co więcej, rzadko kiedy dostarczane przez nich dokumenty będą odrzucane ze względów formalnych.

Warto się postarać

Inwestycje z placu zabaw są bardzo ważne, gdyż dzięki nim w twojej okolicy mogą powstawać wartościowe inwestycje, jak np. place zabaw, siłownie plenerowe, parkingi, ulice czy inne tego typu rzeczy. Bardzo często to właśnie budżet obywatelski otwiera szansę na to, twoja okolica była coraz piękniejsza. Oczywiście środki można też pozyskać w inny sposób, jednak budżet obywatelski jest o tyle ciekawy, że jeśli projekt będzie przegłosowany, będzie trzeba go realizować. Stąd też prawdopodobieństwo wykonania inwestycji właśnie z takiego projektu jest bardzo duże. Z roku na rok w każdym mieście powstaje coraz więcej potrzebny inwestycji, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz