Plac zabaw łódź miejsce do nauki dzieci

plac zabaw łódź

Plac zabaw może być miejscem nauki dla Twojego dziecka

Wielu rodziców coraz częściej narzeka na to, że ich dzieci nie lubią spędzać czasu na świeżym powietrzu. Z sentymentem wspominają czasy, gdy sami wychodzili na podwórko, na plac, czy na pole w zależności od rejonu Polski, w jakim się wychowali. Godziny zabaw, czy to na wsi, czy pomiędzy blokami , nieskończone mecze w piłkę nożną na prowizorycznych boiskach, placach zabaw, włażenie na drzewa, czy jazda na rowerze. To były najlepsze rozrywki, jakie można było sobie wtedy wyobrazić. Nie było alternatywy w postaci komputera, telewizora, czy telefonu komórkowego, na których można grać w różne gry, czy gadać ze znajomymi poprzez sieć. To wszystko wymysł naszych czasów. Postęp techniczny jest na pewno dobry, jednak okazuje się, że ma również swoje ujemne strony. Rodzicie zauważają wyraźną różnicę pomiędzy swoimi wspomnieniami z dzieciństwa a zachowaniem swoich dzieci. Skarżą się często, że obecnie dzieci nie chcą bywać na podwórku, wychodzić na plac zabaw łódź, nie mają wystarczająco wiele wyobraźni, żeby zrobić coś z niczego, żeby wymyślić ciekawą zabawę nie posiłkując się skomplikowanymi urządzeniami, czy wymyślnymi zabawkami.

Zawsze zostawiaj po sobie czysty i posprzątany plac zabaw

Czy naprawdę jest tak, że to dzieci się zmieniły, czy też może jest to też w pewnej mierze wina rodziców. Przecież dziecko przychodzi na świat i dorasta tak samo nieświadome, jak dawniej, można je ukształtować i pokierować nim w odpowiedni sposób, jeśli tylko mamy do tego wystarczająco dużo siły i sami chcemy zmienić trochę swoje nawyki. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jakie zabawki dajemy dziecku. I to od najmłodszego. Często widać, jak na przykład roczne dziecko bawi się telefonem komórkowym rodzica. Nic właściwie nie rozumie z tego, co dzieje się na ekranie, ale obraz jest kolorowy i interaktywny, więc dziecku się podoba, a rodzice zyskują chwilę spokoju. Dzieci coraz wcześniej otrzymują swoje własne aparaty telefoniczne i choć większość rodziców twierdzi, że to kwestia bezpieczeństwa to jednak często jest to kwestia nie wychylania się. Cała klasa ma telefony to moje dziecko też musi mieć. Bardzo często również przyzwyczajamy dziecko do tego, że cały czas musi działać w tle, jakieś urządzenie elektroniczne. Rzadko jest to już teraz radio, dużo częściej gdzieś w pokoju miga telewizor lub jest włączony komputer. Rozprasza to w trakcie zabawy uwagę zarówno naszą, jak i dziecka. Stąd właśnie biorą się i u dzieci i u dorosłych problemy z koncentracją. Coraz trudniej jest skupić nam uwagę na jednej czynności przez dłuższy czas, jesteśmy od tego odzwyczajeni. Potrzebujemy cały czas nowych bodźców.

Naucz swojego malucha, że plac zabaw to ciekawe i fajne miejsce

Czy można jakoś to zmienić? Na pewno tak, ale najlepiej jest zacząć od najmłodszych lat życia dziecka. Wtedy musimy zmusić siebie do tego, że jeśli bawimy się z dzieckiem, idziemy na plac zabaw łódź, czy jakkolwiek inaczej spędzamy czas to nie zajmujemy się niczym innym. Wyłączamy telewizor i komputer, odkładamy telefon. Trudne, ale wykonalne. Musimy również od małego przyzwyczajać dziecko do codziennych lub prawie codziennych wyjść na dwór. Nawet, jeśli pogoda nie sprzyja to ubieramy kalosze i płaszczyki i idziemy na plac zabaw, choćby po to, żeby zobaczyć go w deszczu.