Place zabaw zamiast tabletu

place zabae dla maluchów

Dziecko potrzebuje ruchu. Niestety, obecnie wielu rodziców idzie na łatwiznę i zaopatruje dzieci w tablety, komórki, puszcza bajki byle tylko zyskać choć odrobinę spokoju i zająć swoimi sprawami. To droga na skróty, która, niestety, nie służy rozwojowi dzieci. Dowiedz się dlaczego tak ważna jest zabawa na placu zabaw.

Szybszy rozwój

Przede wszystkim, place zabaw wpływają na rozwój dzieci i to praktycznie pod każdym możliwym względem. Dzięki nim maluchy szybciej pokonują własne słabości, nabywają nowych umiejętności. Są znacznie sprawniejsze. Warto wybierać place zabaw dla maluchów dostosowane do ich wieku. O ile najmłodsi użytkownicy nie będą korzystali z drabinek, to świetnie będą się czuły na huśtawkach i karuzelach dopasowanych do ich wzrostu i indywidualnych potrzeb. To powoduje, że korzystanie z tego typu urządzeń jest tak bardzo istotne i bez wątpienia wpływa na ich indywidualny rozwój. Nie ma w tym niczego dziwnego, zważywszy na fakt, że w ten sposób dzieci znacznie szybciej nabywają potrzebnych umiejętności. Starsze dzieci idąc na plac zabaw często wybierają wszelkiego rodzaju drabinki, przeplotnie i wiele innych urządzeń, które są bardzo pomocne w tego typu sytuacjach. Dzięki nim znacznie łatwiej jest nauczyć się koordynacji ruchowej, a także równowagi. Poza rozwojem ruchowym, co jest oczywiste, place zabaw pomagają także w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Dzieci dużo szybciej są w stanie złapać wspólny język ze swoimi kolegami. Tak naprawdę place zabaw to pierwsze miejsce, w którym nabywa się umiejętności społecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jeśli dziecko nie nauczy się nawiązywać kontaktów z innymi, w przyszłości również może mieć z tym poważny problem. To powoduje, że tak ważne jest by zabierać dziecko na plac zabaw.

Dlaczego nie tablet?

Niestety, wciąż wielu rodziców nie potrafi zrozumieć, że tablety czy komórki nie są takim dobrym rozwiązaniem dla maluchów. Wprawdzie dzieci będą się miały czym zająć, ale z drugiej strony to nie wpłynie korzystnie na ich rozwój. Przede wszystkim ciągłe patrzenie w ekran może osłabić wzrok. Poza tym, nie rozwija myślenia. Dzieci mają bowiem wszystko podane ja na tacy. Kolejnym minusem tego typu spędzania czasu jest brak ruchu. To powoduje, że coraz więcej dzieci robi się grubszych, a wśród polskich nastolatków można znaleźć nawet bardzo otyłe dzieci. Kiedyś takie przypadki zdarzały się sporadycznie. Dziś widok otyłego dziecka specjalnie nikogo nie dziwi. Zanim więc dasz maluchowi tablet, zastanów się, czy to na pewno dobre rozwiązanie…

Dodaj komentarz