Pozycjonowanie stron www – co warto wiedzieć na ten temat?

Sekretem na zdobycie popularności w Internecie jest przede wszystkim dobre pozycjonowanie, czyli ustawienie danej strony internetowej jak najwyżej w wyszukaniach dokonywanych przez wyszukiwarkę. W ten sposób przeciętny użytkownik Google’a ma szanse od razu trafić na daną stronę, co automatycznie zwiększa jej oglądalność oraz generuje zyski z reklam lub sprzedaży, jeśli pozycjonowany jest sklep internetowy. Zobacz, co warto powiedzieć o pozycjonowaniu.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www odbywa się przede wszystkim przez pisanie tekstów, tzw. pleclowych, który zajmuje się stosunkowo nowa grupa zawodowa nazywana copywriterami. Tekst powinien być unikalny, czyli taki, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu w Internecie oraz wolny od wszelkich błędów gramatycznych, ortograficznych czy stylistycznych. Tekst nie musi być pełny merytorycznej wiedzy, musi po prostu zawierać w sobie frazy, które podane zostały przez zleceniodawców. Zawarcie w tekście określonych słów zapewni lepsze wyniki w wyszukiwarce, zwłaszcza, że Google udostępnia dokładnie dane z tym, jakie frazy są najczęściej szukane.

Jakie możliwości mają zleceniodawcy?

Zleceniodawcy mają do wyboru kilka stron, które oferują usługi pisania tekstów SEO, czyli takich, które potrzebne są w momencie, w którym wykonuje się pozycjonowanie stron www. Różnią się one treścią, jakością oraz ceną – różne firmy w zależności od stopnia profesjonalizmu wymagają innych kwot za swoje usługi. Warto też rozróżnić podstawowe rodzaje pozycjonowania. Może być to tekst preclowy, czyli najtańszy – zawiera on podstawowe informacje, jest tekstem zawierającym ogólne dane o podanej frazie, więc jego pisanie nie wymaga większej wiedzy merytorycznie, a jedynie umiejętności poprawnego formułowania spójnej i poprawnej stylistycznie i ortograficznie wypowiedzi dłuższej. Większym kalibrem są teksty zapleczowe, czyli takie które zawierają już konkretne informacje. Z takiego tekstu czytający musi się czegoś dowiedzieć, musi mu to dostarczyć chociażby minimalnej wiedzy. Jeszcze trudniejsze i droższe są teksty trudne i zaawansowane artykuły techniczne dostarczające specjalistycznej wiedzy.

Dodaj komentarz