Przenośne WC to idealne rozwiązanie, gdy mamy nagłą potrzebę

wc przenośne

Wbrew pozorom przenośne WC sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, kiedy jest ono niezbędne i czemu warto na nie postawić.

W podróży…

Większość z nas prędzej, czy później wyjedzie na wakacje z rodziną lub będzie musiało udać się na wyjazd służbowy, czy delegację. Co z kolei wiąże się dość często z dalekimi podróżami, które są szczególnie uciążliwe, jeśli podróżujemy z małym dzieckiem lub osobą w podeszłym wieku. Największym problemem stają się wtedy przerwy na skorzystanie z toalety. Zdarza się tak, że powoduje to niepotrzebne spięcia między nami, gdyż nie zawsze kierowca ma możliwość zatrzymania pojazdu. A nawet jeśli znajdzie na to sposobność, pojawia się kolejna trudność. Nie wszędzie są toalety. Bardzo łatwym rozwiązania takich sytuacji jest przenośne WC. Ułatwi to nam podróż. A właściwie głównie naszym dzieciom.

Dla chorych osób…

Oczywiście, takie przenośne WC może być stosowane nie tylko podczas podróży. Jest przydatne również wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie wyjść z łóżka z powodu choroby. A przecież każdy ma potrzeby fizjologiczne, na które nie mamy większego wpływu. W takich okolicznościach wystarczy taką toaletę ustawić w pobliżu chorego i pomóc mu z niej skorzystać. Sprawdzi się także wtedy, kiedy będziemy uczyć pociechy korzystania z toalety. To bardzo ważna czynność, pierwszy krok do samodzielności. A doskonałą pomocą w tym jest przenośne WC, które sprawi, iz dziecku łatwiej będzie się przyzwyczaić do nowej sytuacji.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Przenośnie WC charakteryzuje się też kojeną istotną zaletą. Jest łatwe do umycia, co pomaga utrzymać je w czystości. Wystarczy opróżnić zbiornik, a następnie go wypłukać. By pozbyć się specyficznego nieprzyjemnego zapachu, jedyne, co musimy zrobić to umyć je na przykład mydłem lub odpowiednim płynem. Nie jest to spory wysiłek, a zapewnią wielką wygodę.
Urządzenia te dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu możemy wybrać takie, jakiego potrzebujemy. Dodatkowo mnogość możliwych wzorów oraz kształtów takiej toalety sprawia, iż nikt nie domyśli się, że pudełko leżące w bagażniku lub stojące obok łózka chorego to przenośne WC. Oszczędzi to nam z pewnością sporego zawstydzenia, czy zażenowania.

Dodaj komentarz