Putzmeister Concrete Pumps GmbH

Putzmeister Concrete Pumps GmbH jest niemiecką firmą, która produkuje maszyny budowlane. Firmę założył w 1958 roku niemiecki inżynier Karl Schlecht. Główna siedziba oraz główny zakład produkcyjny znajduje się w Aichtal niedaleko Stuttgartu. Poza tym swoje siedziby i zakłady produkcyjne Putzmeister ma w ponad 150 krajach na całym świecie. W styczniu 2012 roku firma została sprzedana chińskiej firmie Sany Heavy Industries, która także jest producentem sprzętu budowlanego.
Z ciekawostek, firma w 2008 roku dwukrotnie ustanowiła rekord w pompowaniu betonu w pionie, najpierw pompując beton na wysokość 606m a następnie na wysokość 700m.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma Putzmeister jest w stanie zaprojektować oraz wyprodukować maszyny najwyższej jakości w następujących obszarach:
– technologia betonu – stacjonarne i mobilne pompy do betonu, wysięgniki,
– technologia przemysłowa – rozwiązania z tej dziedziny stosowane są w przemyśle oraz tunelach do usuwania osadów ze ścieków, bioodpadów, popiołów lotnych. Usługi firmy obejmują zaplanowanie całego procesu technologicznego oraz dostarczenie i montaż pomp, silosów oraz systemu rur i akcesoriów.
– technologia tynku i zapraw – wszechstronny asortyment maszyn do tynkowania m.in. pompy ślimakowe i pompy tłokowe do przenoszenia jastrychu, tynkownice, mieszarki zapraw, agregaty natryskowe do tynków drobnoziarnistych.
– technologia podziemna – maszyny do usuwania urobku w tunelach podziemnych oraz sprzęt do opryskiwania kopalń i tuneli betonem.
Oprócz produkcji powyższych urządzeń, firma zajmuje się także ich serwisem. Wykwalifikowani pracownicy wykonają diagnostykę, naprawy oraz przeglądy maszyn. Ponadto jednostki stacjonarne oferują szkolenia z obsługi i użytkowania sprzętu Putzmeister.

Dodaj komentarz