Szpitale – czy potrzebna jest tam polimeryzacja posadzek?

Szpital to szczególne miejsce. Tam na korytarzu każdego dnia przewija się mnóstwo osób, dlatego też posadzka bardzo łatwo się brudzi. Aby utrzymać czystość powierzchni, warto zaiwnestować w polimeryzację podłóg – http://sauberlab.pl/polimeryzacja-podlog/.

Polimeryzacja posadzek – jak przydaje się w szpitalu?

Jako że szpitalne podłogi bardzo szybko ulegają wytarciu, codziennie są myte środkami dezynfekującymi, ich stan po kilku latach nie wygląda zachęcająco. Miejscami zbyt mocno wytarte, miejscami pokryte brudem, którego nie da się już zmyć, nie wyglądają zbyt efektownie. Dlatego przydatnym dla szpitalnych podłóg zabiegiem może być polimeryzacja posadzek. Ma ona znaczenie ochronne dla warstw wierzchnich podłogi, pozwala ją odnowić i zabezpieczyć przed kolejnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz tego polimeryzacja posadzek tworzy na podłodze warstwę antypoślizgową i antystatyczną. Warstwa antypoślizgowa wzmacnia walory bezpieczeństwa takiej posadzki, zaś antystatyczna zapobiega przyleganiu do niej kurzu i ułatwia jej czyszczenie.

Jak przebiega polimeryzacja posadzek?

Przy polimeryzacji posadzek bardzo istotnym etapem jest ich gruntowne oczyszczenie. Należy w tym celu zedrzeć wszystkie dotychczasowo ją powlekające warstwy brudu i warstwy ochronne, by dostać się do warstwy właściwej podłogi. Tę należy przygotować go położenia na nią kilku warstw polimeru o właściwościach wzmacniających. Proces kładzenia polimeru pozostawia posadzkę wzmocnioną, ale matową – dlatego też konieczne jest polerowania jej na wysoki połysk. W ten sposób uzyskuje się gładką, błyszczącą powierzchnię, która jednocześnie posiada walory antypoślizgowe, jest więc bezpieczna i ładna.

Polimeryzacja posadzek nie jest usługą drogą – z pewnością nie będzie nas kosztowała więcej niż wykonanie podłogi od nowa wraz z zakupem tej podłogi. Dzięki polimeryzacji można uzyskać efekt podłogi jak nowej bez konieczności inwestowania oraz przeprowadzania gruntownego remontu całej podłogi.

Dodaj komentarz