Villeroy & boch umywalka – jak ją dobrać do naszego pomieszczenia?

Dopóki nie urządzamy sami łazienki, nie zdajemy sobie nawet sprawy ile możliwości oferują nam producenci sprzetów sanitarnych. Począwszy od różnych kształtów, przez użyte materiały, kolory, a nawet sposoby mocowania. To daje ogromne możliwości aranżacji naszych wnętrz, ale też może potęgować problemy, jeśli nie korzystamy z usług architekta, a chcemy, żeby wszystko było maksymalnie funkcjonalne i ładne.

Wielkość łazienki ma ogromne znaczenie przy wyborze

W mieszkaniach w blokach najczęściej łazienki nie są dużymi pomieszczeniami. Co innego jest w kamienicach i domach, gdzie w tych drugich na etapie projektowania, możemy zastanowić się jaka wielkość będzie nas satysfakcjonować. Często od tego, jak jest duża, zależy jaka stanie w niej Villeroy & Boch umywalka. Pierwszą decyzją jaką przyjdzie nam podjąć jest wybór mocowania. Mamy tutaj trzy sposoby do wyboru. Pierwsza to tradycyjna, wisząca przy ścianie umywalka, gdzie miejsca pod nimi nie można zagospodarować. Drugie to meblowe, czyli pod przymocowaną umywalką stawiamy szafkę lub regalik. To miejsce, które możemy wykorzystać na chowanie rzeczy. Ostatnio najbardziej popularne stało się rozwiązanie blatowe. Umywalki taki postawione ba blacie nie zjamują w ogóle miejsca w szafce poniżej. Jeżeli jednak zdecydujemy się je wpuścić w blat, to tylko część umywalki wystaje, reszta wchodzi pod spód. Awangardą jest rozwiązanie półblatowe, gdzie część umywalki jest w blacie, reszta wystaje przed.

Podwójne umywalki tylko przy dużym pomieszczeniu

Dużym zainteresowaniem cieszą się podwójne umywalki. Wykorzystywane są one jednak w dużych łazienkach, ponieważ zajmują dużo miejsca. Standardowo umywalki mają bowiem od 40 do 70 cm, przy czym zdarzają się też dłuższe. Ogólna zasada jest taka, że im większy metraż tym na szerszą umywalkę można sobie pozwolić. Najlepiej dobrana villeroy & boch umywalka im jest szersza tym płytsza. Te wąskie powinny być głębsze. Przede wszystkim dla wygody użytkowników. Najczęściej mocuje się je na wysokości 85 cm nad podłogą, co jest najwygodniejsze dla dorosłego człowieka, o przeciętnym wzroście. Zdarza się, że osoby niższe lub wyższe decydują się na niestandardową wysokość.

Dodaj komentarz